Ювілей кафедри

Шановні колеги!

Поздоровляю вас із 60-річчям від дня заснування нашої кафедри. Багато років минуло, багато чого доброго було зроблене, за що всім моя величезна подяка.

Але я хотів би, щоб ми з вами дивилися у завтра. Я сподіваюсь, я впевнений, що ми разом переборемо всі сьогоднішні негаразди і зробимо все від нас залежне для процвітання нашої УКРАЇНИ.

З нашим ювілеєм!!!

З повагою, Жученко А.І.

Історична довідка
Кафедра була створена на хіміко-технологічному факультеті КПІ наказом ректора О. С. Плигунова № 434 від 2 червня 1960 р. Згідно з наказом вона отримала назву «Кафедра теоретичних основ автоматики», її першим завідувачем став відомий спеціаліст з теорії автоматичного регулювання професор Корнілов Юрій Георгійович, автор першого в СРСР підручника з теорії автоматичного регулювання.
Колектив кафедри за короткий час створив лабораторну базу, займаючись одночасно підготовкою курсів лекцій і навчанням студентів.
Викладачі кафедри читали курс теорії автоматичного регулювання на різних факультетах (ця традиція підтримується донині). Першими студентами кафедри стали студенти хіміко-технологічного факультету, які висловили бажання отримати спеціальність «Автоматизація технологічних процесів хімічних виробництв». Через рік кафедру перейменували («Кафедра теоретичних основ автоматики і автоматизації хімічних виробництв»), а згодом вона отримала назву «Кафедра автоматизації хімічних виробництв» (кафедра АХВ). З лютого 2020 року кафедра носить сучасну назву «Технічних та програмних засобів автоматизації».
Перший випуск інженерів, підготовлених кафедрою, відбувся 1963 року. Того ж року кафедра перейшла на факультет хімічного машинобудування КПІ. У подальшому кафедру очолювали доцент М. Д. Ступак (1963–1964), професори Р. Я. Ладієв (1964–1977), Ю. О. Остапенко (1977–1984), В. С. Коваленко (1984–1990), М. 3. Кваско (1990–2007).
З січня 2007 року кафедру очолює доктор технічних наук, професор Анатолій Іванович Жученко.